Start / Aktualności » Przygotowania do Głównych Mistrzostw Polski seniorów

2014-06-02 / Przygotowania do Głównych Mistrzostw Polski seniorów
W dniach 24.05.2014-25.05.2014 zawodnicy Kaliskiego klubu Uks 9 kalisz Kamil Ambroziak, Zuzanna Kit

wybrali się z trenerem Dominikiem Grudzińskim na ostani sprawdzian przed najważniejsza seniorską impreza roku czyli Głownymi Letnimi Mistrzostwami Polski seniorów, które odbędą się w tym tyg. też w Olsztynie. Wczesnie zawodnicy trenowali na obozie w Ostrowcu Świetokrzysim, gdzie pływali z jedna z najmocniejszych grup seniorskich w Polsce. Pojechali tam dzięki scicsłej współpracy trenera Grudzińskiego z jednym z najlepszych trenerów w Polsce Mariuszem Wedrychowiczem.
Sprawdzian w Olsztynie wypadł okazale. Nasi zawodnicy pierwszy raz w historii klubu stawali na podium tych zawodów, które są najwyższej rangi imprezą mistrzowską. Kamil Amroziak zajął 4. miesce na 50 motylowym przegrywając tylo z dużo starszymi zawodnikami, wygrał tę konurencję Paweł Korzeniowski mistrz świata, który tylko nieznacznie wyprzedził Kamila. Na 100 motylkowym Kamil Ambroziak zajął 5. miesce, za to na 100 m dowolnym pierwszy raz w swoim życiu zajął 3. miejsce w imprezie rangi seniorskiej.
Nasza Zuzanna Kit, która cieżko odchorowała okres przygotowawczy tez może pochwalic się wynikami na podium. Zajęła 3. miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz 2 miejsce na 100 m stylem klasycznym. Te wyniki są tym bardziej cenne, że Zuzia robiła je na 'dużym zmeczeniu'.
Ciekawą informacją dla czytelników, którzy sledzą rozwój tych zwodników może być fakt że Kamil Ambroziak z zimowych mistrzostw Polski nie wrócił z jednym medalem, a z dwoma, ponieważ na 50 m motylkowym został zdyskwalifikowany Mateusz Chaba za wziecie środków niedozwolonych.
Celem na tym GMP w pływaniu mamy dwa, chcemy żeby Kamil jako drugi zowdnik po Zuzi Kit dostal się do ME juniorów w Utrechcie, oraz celujemy w pierwszy seniorski medla dla Zuzi Kit. Wszyscy będziemy trzymać mocno kciuki.