Start / Aktualności » Oświadczenie Zarządu

2015-01-30 / Oświadczenie Zarządu

Kalisz dnia 30.01.2015 r.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU UKS DZIEWIĄTKA OSRIR KALISZ

W Związku z oszczerczymi pomówieniami pod adresem Zarządu UKS 9 OSRiR Kalisz ze strony grupki osób z Panem Robertem Piszczorowiczem i Pawłem Kitem na czele, czujemy się w obowiązku przedstawić aktualną sytuacje w Klubie.

Od listopada 2014 r. Zarząd Klubu stał się obiektem permanentnych ataków ze strony rodziców zawodników trenowanych pod okiem Pana Dominika Grudzińskiego.
Pan Dominik Grudziński wraz z grupą tą, zaczął formułować nieuprawnione żądania dodatkowego wsparcia finansowego dla tych że zawodników, co pozostawało w sprzeczności z realizowaną polityką Klubu.

Władze Klubu wielokrotnie podejmowały próby wyjaśnienia, iż zakres kosztów i wydatków na poszczególnych zawodników odbywa się według umowy zawodniczej podpisanej dobrowolnie z opiekunem prawnym danego zawodnika, co jest na bieżąco realizowane.

Brak reakcji Zarządu na naciski tejże grupy osób skutkował w konsekwencji rozesłaniem oszczerczych pism do wielu instytucji począwszy od Urzędu Miejskiego w Kaliszu, skończywszy na Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu.

Działania te pomimo całkowitej bezzasadności spowodowały niepowetowaną szkodę w działalności UKS 9 OSRiR Kalisz, albowiem doprowadziłyby do zablokowania i wstrzymania środków z dotacji miejskiej, a w konsekwencji konieczność wstrzymania zajęć basenowych na czym ucierpiałyby wszystkie dzieci będące zawodnikami naszego klubu.

Zarząd wyraża głębokie przekonanie, iż wprowadzona kontrola potwierdzi w sposób nie budzący wątpliwości prawidłowość funkcjonowania władz klubu i spowoduje oczyszczenie z bezpodstawnych zarzutów.
Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Dziewiątka OSRiR Kalisz