Start / Aktualności » ZARZĄD UKS 9 OSRiR KALISZ informuje o programie medycyny sportowej

2019-08-12 / ZARZĄD UKS 9 OSRiR KALISZ informuje o programie medycyny sportowej
szczegóły w rozwinięciu ...

ZARZĄD UKS 9 OSRiR KALISZ informuje o programie medycyny sportowej - dla dzieci i młodzieży do ukończenia 21-go roku życia czynnie uprawiającej sport ubiegającej się o przyznanie lub posiadających licencje na amatorskie uprawianie sportu w kaliskich klubach sportowych oraz zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia, którzy nie otrzymują wynagrodzenia w związku z uprawianiem sportu, zrzeszonych w kaliskich klubach sportowych.

Realizator: ORTO proSPORT Gabinet Ortopedyczny Artur Zagwojski, ul. Boczna 1

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr 62 593 12 09, 573-310-418, w poniedziałek od 15.00 -20.00, czwartek 15.00-20.00, piątek 15.00-20.00

Program dotyczy badań w zakresie

a) wykonanie próby wysiłkowej,

b) badania elektrokardiograficznego,

c) badania elektroencefalograficznego,

d) badania ogólnego moczu z oceną mikroskopową osadu,

e) oznaczenia odczynu opadania krwinek czerwonych,

f) morfologii krwi obwodowej 18 parametrowej (3dif) lub 25 parametrowej (5dif) w zależności od wskazania lekarza z wzorem odsetkowym,

g) oznaczenia stężenia glukozy w surowicy krwi,

h) badania radiologicznego odcinka szyjnego kręgosłupa typu ap + bok,

i) konsultacji kardiologicznych,

j) konsultacji laryngologicznych,

k) konsultacji okulistycznych,

l) konsultacji neurologicznych

Każda osoba zgłaszająca się musi posiadać skierowanie od lekarza POZ-etu, oraz zaświadczenie z Klubu Sportowego. Program skierowany do mieszkańców Kalisza.