Get Adobe Flash player
Start / Aktualności » Kamil Ambroziak brazowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich

Aktualności
2012-07-18 / Kamil Ambroziak brazowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów 16-letnich
Już pierwszego dnia Kamil pokazał swoją bardzo dobra dyspozycje. Podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego w 1 bloku

zawodów awansował do finałów A odpowiednio na 50m stylem dowolnym (24,71) i 100m stylem motylkowym (59,52). W popołudniowych finałach popłynał jeszcze szybciej. Na 50 stylem dowolnym zajął 3 miejsce z czasem (24,56) natomiast chwile pózniej poprawił rekord zyciowy na 100 motylem (58,72) co pozwoliło mu zostać 5 delfinistą w Polsce na tym dystansie. W drugim dniu zawodów Kamil płynął na 50 metrów stylem motylkowym gdzie w porannych eliminacjach wszedł do Finału A z 5 czasem 26,15. W popołudniowym finale poprawił ten czas ale pozwoliło mu to na zajęcie 6 miesca w Polsce w tej konkurencji.

Ostatni dzien zawodów tez był bardzo emocjonujacy. Nasz zawodnik w porannych eliminacjach na 100 stylem dowolnym wszedł do Finału A z 5 czasem 54,85 ale pełnie swoich możliwości pokazał w popołudnuiowym finale gdzie poprawił rekord zyciowy prawie o sekundę (53,65) i ostatecznie zajął 4 miejsce.

Wielu trenerów podczas zawodów podchodziło i gratulowało nam tak wspaniałego sprintera. Docenić trzeba fakt, że trener z Kamilem do tych mistrzostw przygotowywali sie na krótkim basenie wiec mieli utrdnione zadanie. Brawo Kamil!!!

 

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu, triathlonie oraz organizacja zawodów pływackich
i triathlonowych jest dofinansowana ze środków budżetowych miasta Kalisza oraz Ministerstwa Sportu
i Turystyki
Polityka cookies